ישיבת ההסדר
בית מדרש וירטואלימכירת חמץהיה שותף
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


    מעורבות בקהילה
    חודש אדר
    ניסן-סיוון
תרמו לנו !
ישיבת ההסדר >> מהנעשה בישיבה >> פורים בישיבה
פורים בישיבה

פורים בישיבת ההסדר

הרב איל יעקבוביץ ראש הישיבה

 

 בישיבה ההכנות לפורים מורגשות באויר החל מראש חודש. תפילת ההלל השמחה עם ניגוני אדר מכניסה את הישיבה ואת האורחים לאוירה של: עוד מעט נכנסים אל קודש הקודשים... 'וזכנו לקבל קדושת פורים באמת'. כפי שכבר התפרסם, בבוקרו של יום שישי א' אדר הגיע לישיבה לתפילת וותיקין אורח מפורסם ויחד חווינו מפגש תרבויות מרגש. ההדים למפגש העמוק והפנימי בין שלמה ארצי לרב שמואל אליהו ולרבני ותלמידי הישיבה מהדהדים עד היום ברחבי הארץ. כולנו מחכים לחיבורים רבים מעין אלו.לתיאור המפגש בווינט: לינק לתיאור המפגש ע"י שלמה ארצי בטור שלו בידיעות אחרונות:

בשבת זכור התקיימו בתפילה המכירות המסורתיות של מצוות בלימוד תורה. עת שערי שמים נפתחו לקראת זכירת עמלק נקנו בישיבה למעלה מ500 דפי גמרא. את הקנייה המרגשת ביותר ללא ספק קנו דווקא תלמידי שיעור ב' המתגייסים כעת. הם קנו את עליית 'שישי' בלימוד שלוש פעמים ש"ס משנה. הדבר לא פשוט במהלך השנה הראשונה בשירות חי"ר שכידוע הוא שירות אינטנסיבי ותובעני. את העלייה עצמה הם כיבדו לרבם- הרב אבי לוריא.

בפורים זכינו ותלמידי הישיבה לדורותיהם גדשו את היכל הישיבה החדש. שמחת המגילה והמסיבה שאחריה היוותה אבן שואבת גם לאנשים רבים מן העיר שבאו להשתתף בשמחה.

אחד האורחים הבולטים היה מפקד תחנת המשטרה בצפת עם פמלייתו שבאו לחזות ולהשתתף בשמחה של מצווה. תלמידי הישיבה קיבלו אותם בכבוד ואף מפקד התחנה נשא דברי תורה וברכה לישיבה.
השנה בשיתוף עם רב בית האבות בעיר , הרב יואב הופמן, בוגר הישיבה, הלכו תלמידי הישיבה לאחר קריאת המגילה בבוקר לשמח את ליבם של הקשישים. נצפו שם רגעים מרגשים במיוחד.
אנו מקווים שהשמחה של פורים תמשיך להשפיע ברכה על הישיבה בפרט ועל עם ישראל בכלל

 


משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת