מעיינות
דף הביתסיפורים אישיים
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


סיורים בצפת - רוח צפת


"רוח צפת" לחוויה רוחנית מיוחדת לקבוצות ומשפחות לקבלת פרטים ויצירת קשר .


    חודש אדר
    ניסן - סיוון
תרמו לנו !
מעיינות >> מהנעשה במעיינות >> פורים במעיינות תשע"ב
פורים במעיינות תשע"ב

מעיינות השמחה

פורים במעיינות תשע"ב

 

 

ב"ה השנה פורים במעיינות היה גדול ושמח יותר מאי פעם. בקריאת המגילה בערב נכחו בסביבות ה80 איש מחברי הקהילה. גברים נשים וילדים. ולמרות שכולם עדיין היו בצום נראה שזה לא ממש הפריע להם לקרוא את המגילה באריכות ולסיים האחרונים בעיר העתיקה. מה שגרם לקריאה להתארך כל כך הייתה ההפקה הגדולה של מחיית עמלק. בכל קריאת "המן" היה ג'ם סאשן שלם של מוזיקה "המנית" בניצוחם של דורון טל על הגיטרה החשמלית בדיסטורשן משולב, שי פרלמן על הבס, גיא קדרון על הג'מבה ואהוד פז על הסיר הענק והפטיש שניצלים... וכמובן שאת כל המחנה הובילה בקריאת המגילה אשת הטאליבן שהיתה לבושה שחורים מכף רגל ועד ראש עם שאל ורדיד על ראשה ואפילו כפפות שחורות הלו היא ר' יהונתן שומר שתליט"א 

את תפילת הבוקר קיימנו כמו בכל שנה כותיקין בציון רבי יהודה בר אילעי, וכמידי שנה גם הפעם זכינו ומו"ר הרב שמואל אליהו שליט"א התפלל איתנו וקרא את המגילה. היכל בית הכנסת שעל הציון היה צר מאוד מלהכיל את כמות האנשים שהגיעו (בערך 70 איש) וכבר במעמד עצמו לחצנו על מנהל המקום ר' דוד אפנזר שעד שנה הבאה יגדיל את מקום ויבנה עזרת נשים. (הוא התחיל כבר לחפש תורמים...)

לאחר התפילה התקיימה סעודת (בוקר) פורים כשהרב יושב בראש השולחן הערוך בכל טוב. ודברי התורה המתוקים נשפכו כיין. חשוב לציין שאת רוב הסעודה תרמו עמיר וטל כסעודת הודיה להולדת ביתם "אורייתא". המון מזל טוב! 

לאחר התפילה יצאו כל הבחורים ומספר משפחות מחופשים ועם כלי נגינה לעבר בית החולים זיו שם חילקו במשך כ3 שעות כ400 משלוחי מנות לחולים ובני משפחותיהם. היה מדהים לראות את האוירה משתנה ברגע במיוחד במחלקת הילדים. המון הורים וילדים מודאגים בשניה מתמלאים שמחה וחיוכים. חשוב לציין שמי שעמד מאחורי האירוע הנפלא הזה הם ישי ושימרית כובש שעזבו אותנו ועברו לפ"ת לפני כחצי שנה וגיא קדרון שעבר לבת עין. שלמרות שכבר עזבו את צפת לא יכלו לוותר על חלוקת משלוחי המנות הזאת שמילאה אותם שנה שעברה בכל כך הרבה עוצמות של נתינה עד שהיו חייבים לחזור ולעשות זאת שוב. תודה רבה להם ולכל התורמים והמסייעים.


לגבי תפילת מנחה אולי זו ההזדמנות הנכונה לבקש סליחה מבורא עולם מהרב שמואל אליהו שליט"א והמתפללים הרבים שהגיעו (כ40 איש). אמנם קבענו אותה מאוד מוקדם אבל נראה שהאויר בפורים משכר בעצמו... ויש אומרים שאדרבה תפילה כזו גבוהה אפילו ביום כיפורים לא זוכים להתפלל.

בסעודת פורים עצמה נכחו כ40 איש גברים נשים וילדים. ב"ה הסעודה היתה שמחה מאוד ומה ששמנו עליו דגש השנה היה דברי התורה וסיפורי הניסים בתוך החושך דהיינו סיפורי התשובה של כל אחד מהנוכחים. נכנס יין ויצא סוד וכך נחשפו להם סיפורי התשובה של שמואל שהיה שומר ראשו של ראול קאסטרו בקובה וכיצד תמיד הרגיש שנשמתו צמאה ומחפשת משהו אמיתי עד שהצליח לברוח מקובה הקומניסטית בדרך לא דרך להתגייר ולהצטרף אל העם היהודי וללמוד תורה צפתית עמוקה ולעסוק בחסד ונתינה אמיתית. וכן סיפורו של ר' יאיר ברונפמן שהיה מהנדס בכיר בחברת הייטק ובגיל לא צעיר עזב הכל עם אישתו וילדיו חזר בתשובה ונעשה אברך העוסק בתורה מבוקר עד ערב. ברוך מרדכי סיפר כיצד זכה לשם מיוחד זה למרות שבכלל לא נולד בסביבות פורים. הוא נקרא על שם המוהל "מרדכי" שמסר את הנפש כדי למול אותו ברוסיה הסוביטית. ר' אורי דיקרמן מחופש לארנב גדול זיכה אותנו במעמד קבלת עול מלכות שמים מרגשת ובבכיות נוראיות על קדושת השבת וערך לימוד התורה. לרבים מהתלמידים החדשים היה זה פורים הראשון בחייהם אותו הם זוכים לחגוג בקדושה והחויה כך הם מספרים היתה אדירה.


לסיכום: המון תודה לכל הרבנים, המארגנים, חברי הקהילה, והתלמידים, כיף להיות חלק מימכם. תמשיכו להיות חיים, נלהבים, מתוקים, מלאי נתינה וחסדים כמו שאתם!

 

 

 


משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת