ישיבת ההסדר
בית מדרש וירטואלימכירת חמץהיה שותף
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


    איך בוחרים ישיבה
    דרכי הגעה
    לתיאום שבוע ישיבה
תרמו לנו !
ישיבת ההסדר >> מידע לשמיניסטים >> איך בוחרים ישיבה
איך בוחרים ישיבה
שבוע ישיבה יכול להתפס אצלנו כשבוע של שבירת שיגרה, הכרת מקומות חדשים וכד' והוא יכול להיות הרבה מעבר לזה.
כמה עצות לשבוע ישיבה (להלן שבו"ש), כיצד להפוך ממנו את המטרה שלשמה הוא נועד- למצוא את הישיבה המתאימה לי.

חז"ל למדונו שאין אדם לומד תורה אלה במקום שליבו חפץ - מכאן למדנו שאכן לא כל אדם בכל מקום יכול ללמוד תורה בצורה הטובה אלה הוא צריך לימצוא מקום שהלב שלו חפץ ללמוד- לכן הדבר שהכי חשוב לקחת כשהולכים לשבו"ש הוא-הלב שלנו. מעבר לסגנון של השיעורים באמונה ובגמרא, ולגודל של הספרים,אנחנו צריכים לבוא לישיבה עם לב פתוח ,לקבל את הסגנון והאופי המיוחד של הישיבה, ולהקשיב ללב – האם זה המקום שהוא חפץ ללמוד בו. לכן ממולץ לא לבוא לשבו"ש עם קבוצה גדולה, אפשר לבוא לבד,מקסימום חבר או שניים. לאו דווקא החברים הכי טובים שאיתם אני נמצא כל הזמן,אלא אדרבה מישהו שאני פחות מכיר-אולי אני אכיר אותו עכשיו באור שונה, אולי אני אכיר את עצמי עכשיו באור שונה ממה שהכרתי. בדרך כלל קבוצה גדולה נשארת בתוך עצמה בשבו"ש,זה נחמד וכיף- אבל בשביל זה יש טיול שנתי - לא שבו"ש.

גמרא- ברוב הישיבות על גווניהם השונים זה הלימוד העיקרי לכן חשוב להכנס לשיעורי הגמרא להכין את השיעור בזמן הסדר, גם אם זה לא בדייוק המסכת שאני עוסק בה. גם אם אני לא הכנתי בדיוק את כל הפרטים מכל מקום חשוב לראות את סיגנון הלימוד- באוירה בשיעור.

שבת- הישיבה בשבת עולה לעולם שכולו שבת, השמחה השירים בסעודות- עונג שבת. כול זו הזדמנות להכיר את הישבה לא רק כפנים של לימוד אלא כפנים של שבת- ליפגוש את החברה לדבר איתם בנחת להכיר יותר את הישיבה.
"אם אין קמח...." הישבה הוא לא רק המקום בו אני לומד- הוא גם הבית שלי לשנים הקרובות בעז"ה – לכן טיבעי ונכון להסתכל גם על הצדדים החומריים-הפנימיה, חדר האוכל,אבל לא צריך להגזים זה לא העיקר- וכבר לימדונו חז"ל "פת במלחתאכל-ועל הארץ תישן- ובתורה אתה עמל"- אשריך וטוב לך.
 
ולסיום,שני דברים חשובים –
  • אני לא בא לישיבה בעינים של מבקר המדינה, אני לא נותן ציון לישיבה. כול הישיבות הן טובות- הכי טובות בעולם. אני מחפש רק את המקום שמתאים לי ללמוד ולגדול בו.זה נכון גם ליזמן השבו"ש וגם לתקופת הישיבה- אני בא כדי לקבל מהישיבה, מהרבנים,מהדמויות שאני ניפגש איתם ולא כדי לבקר(בתרתי משמע)
  • גם אם לא מצאתי את ישיבת חלומותי (וגם אם כן) – בספו של דבר מישיקבע כיצד יראו השנים שלי בישיבה וכיצד אני אגדל בישיבה – זה אני בעצמי- הישיבה נותנת לי את המסגרת הטובה ביותר לגדול מבחינה רוחנית אבל העבודה -  היא שלי. 

משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת