מעיינות
דף הביתסיפורים אישיים
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


סיורים בצפת - רוח צפת


"רוח צפת" לחוויה רוחנית מיוחדת לקבוצות ומשפחות לקבלת פרטים ויצירת קשר .


תרמו לנו !
מעיינות >> סיפורים אישיים >> סיפורים אישיים
סיפורים אישיים

 

 

            ניר ביטון
 
הכל התחיל מבוקר אחד שישבתי בבית והרגשתי שאני מוכרח לנסוע לצפת, לראות מה קורה שם.
בעצם לא... זה התחיל קצת לפני... בדרך לאילת.(בעצם זה התחיל מהיום שנולדתי, ועוד הרבה לפני כן...)
 
רציתי לעשות קורס צלילה, ויצאתי מהבית בטרמפים, ירדתי בספיר בערבה, ממש לפני השקיעה, שעה יפה... הסתובבתי קצת והבחנתי בבחור, עומד בשומקום, ברגלים צמודות, מתנדנד קמעה, עם ספר קטן ביד. אחרי שסיים הוא התקדם לעבר התחנה ומי יודע אולי ממנו החלה כל ההתגלגלות הזאת...?
התחלנו לדבר הוא אמר ששמו יהודה ושהוא בדרך לאילת לפגוש חברים ולדוג. דיברנו הרבה אפילו המון, על אמונה, על התורה, על רבי נחמן ואפילו על עבודה זרה.
אז עוד לא הייתי בתשובה "מעשית", אבל הזרע הזה כבר נבט בלב, ורק חיפש הזדמנות ללבלב. תוך כדי השיחה הוא גם סיפר לי שיש מקום בצפת, משהו שהוא רק שמע עליו, ושאולי שווה לי ללכת ולבדוק, מקום שנקרא "מעיינות".
 
הגעתי לאילת ועשיתי קורס צלילה אחר כך עברתי לגור בקיבוץ נאות סמדר (ליד אילת). שם הרגשתי שאני מוכרח להתפלל! ככה כמעט בלי כלום. בקושי סידור היה לי, נוסח "ספרד", ואני בכלל מרוקאי, לא מבין למה זה לא כל כך נשמע לי כמו מה שסבא שלי היה מתפלל אבל זה מה שהיה לי.
תוך שלושה ימים כבר התפללתי שלוש תפילות ביום, ברכתי ברכת המזון, וניסיתי ללמוד עוד ברכות. הבעיה הייתה ששם בקיבוץ לא ממש מחוברים ליהדות וכל מה שעשיתי, בשקט עשיתי, ולא היה לי שום מקום ללמוד בו יותר והתשוקה שלי לתורה והלכה בערה, עד שאחרי חודשים ספורים עזבתי את הקיבוץ ועברתי לגור אצל ההורים שלי לכמה ימים, כשכל הזמן יש בי תחושה מוזרה שמכרסמת בי – סע לצפת!
 
את השיחה שלי עם יהודה כבר כמעט שכחתי, אבל כנראה שנשאר רושם חזק...
קמתי בבוקר ונסעתי לצפת, בלי להכיר שם אף אחד, בלי לדעת לאן אני הולך, ה' זרק לי מחשבה לראש ולא הייתי יכול להתחמק ממנה.
מהרגע שהגעתי לצפת לא הפסיקו להתרחש לי ניסים ונפלאות, עד כדי כך שכל כך נבהלתי וברחתי תוך יומיים!
תכננתי להסתובב קצת, אז עליתי על טרמפ באזור משגב. זה היה חבר שעבדתי איתו פעם, בחור דתי, שנסע כמובן ל-צפת!
בפעם הזו מצאתי את בית המדרש "מעיינות" פתוח (התקופה הייתה "בין-הזמנים" לכן בפעם הראשונה בית המדרש היה סגור) ולא רק זה, אלא שקיבל את פני הרב שרגא, בפנים מאירות כל כך שמאז נשארתי בצפת, עד היום.
 
מה יש לומר ה' הוא טוב, כל כך טוב.
היום אני זוכה ללמוד גמרא כל בוקר ולעבוד כל אחה"צ ובין לבין גם ללמוד קצת מוזיקה, ואולי אם אפשר איזו חברותא קטנה פה ושם בערב.
כשאני מסתכל אחורה אני נדהם כל פעם מחדש איזה שינוי עצום ומשמעותי עברתי,... אין מילים לתאר כמה עצום הוא - מלהסתובב בארץ ללא מטרה ברורה, לחפש משהו לא ברור מה, בלי שום מושג בתורה וכל מה שקשור בה , עד לכאן.
 
אומרים שאדם יכול לדעת שנמחלו לו חטאיו, מתי שהוא מפסיק לזכור אותם.
אני לא חושב שאני נטול חטאים, אבל אני יודע שכאשר אני מנסה לחשוב מה עשיתי איך ולמה, אני ממש לא מצליח להיזכר, כמעט כלום. והרבה מהדבר הזה בזכות " מעיינות", שמקבלים אותך בדיוק כמו שאתה, ופותחים לך דלת לעולם המדהים הזה של תשובה, תורה ומעשים טובים,
שה' יזכה אותנו לגדול ולהתפתח, לשמוח ולשמח יהודים כל כך יקרים, שכל מה שהם צריכים זה סה"כ לפתוח את הדלת הקטנה...
שנזכה לביאת המשיח במהרה בימינו, אמן.  

משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת