מעיינות
דף הביתסיפורים אישיים
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


סיורים בצפת - רוח צפת


"רוח צפת" לחוויה רוחנית מיוחדת לקבוצות ומשפחות לקבלת פרטים ויצירת קשר .


    ירושלים - ראי שלום
    להשקות ממעין החיים
    מי אני
    סרטונים
תרמו לנו !
מעיינות >> בית מדרש >>

 

"הצעת רזי עליון"

שרגא שמידלר


 
החייל הפך את התפילין מצד לצד והתבונן בהם מקרוב. "זה בדיוק אותם התפילין כמו שהזמרת מ. מניחה" אמר בהתרגשות. "סליחה?" שאלתי, לא בטוח ששמעתי נכון. "מה, לא ראית את הקליפ החדש?" שאל הבחור בהשתהות. "היא מניחה תפילין, יש לה קעקוע עם שם קדוש מהקבלה, ובכלל כל הקליפ הוא סרטון המתאר בריחה מהאגו והפיכת האני לאין. אתה חייב לראות!" – סיכם.
 
"כבר מספר שנים שאני מסתובב מידי יום שישי בבסיסי יש"ע, מניח תפילין עם החיילים, משוחח איתם מעט ומשתדל להתחזק יחד עמם בחיבת הדת" חשבתי לעצמי. "אבל סיפור כזה עוד לא שמעתי".
 
נזכרתי בשיחה נוספת שהיתה לי עם קצין מילואים בשבוע שעבר. להצעתי להניח תפילין סירב הקצין והטעים את דבריו – שאינו מניח משום שאינו רוצה להיות סתם בבחינת "דומם דקדושה" לפני שהוא מגיע לבחינת "חי דקדושה". "סליחה?" שאלתי. "אתם הדתיים לא מבינים כלום בקבלה" השיב בנימת ביטול, והסביר: "המקובל שלי הסביר שכל זמן שאינני מכווין נכון דהיינו אינני חיי את התפילין אין טעם להניח תפילין בלא כוונה משום שזה סתם דומם דקדושה כאבן שאין בה חיים".
 
מבולבל משני שיחות אלה נזכרתי לפתע בדברים הנחרצים והנפלאים אותם כתב הרב קוק זצ"ל לפני עשרות שנים. שעוד יגיעו ימים בהם [1] "אי אפשר עוד להסביר גם אמונה פשוטה לאנשים בינונים, כי אם עפ"י הרחבת הצעת רזי עליון".
 
[2]"ומתוך כך רזי עולם, רזי תורה, סוד ה', הולכים ונתבעים מן הדור. והעקשנות הגורמת למצא בצד הגלוי את כל הסיפוק הרוחני היא מדלדלת את הכח, מפזרת את הרוחות ומובילה את התשוקה הסוערת אשר תמצא ריקניות ומפח נפש, ובלב נואש תשוב עוד לבקש דרך..."
 
"העם צמא" את זה כבר ידעתי. אך רק עכשיו השכלתי שאם אין מי שישקה אותו מים, יש כבר מי שישקה אותו חומץ...

 

____________________________

[1]אוה"ק א', חכמת הקודש ו'

[2]שם, ה'

משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת