מעיינות
דף הביתסיפורים אישיים
רוח צפת בשיתוף עם העירייה מזמינים אתכם לסיורים מיוחדים בצפת העתיקה ללא תשלום! - בסופ"ש לג` בעומר -כנסו לפרטים נוספים והרשמה


סיורים בצפת,טיולים בצפת, אטרציות וחוויות בצפת עם רוח צפת מקבלים יותר


"שיעורים מצולמים של הרב אייל והרב שמואל בפלאפון זה כבר לא חלום" כנסו לשיעורי וידאו וכנסו לאוירה של הישיבה מכל מקום בעולם...


עדין לא סגרת ישיבה לשנה הבאה? בוא לבדוק בישיבתנו 052-6071535


סיורים בצפת - רוח צפת


"רוח צפת" לחוויה רוחנית מיוחדת לקבוצות ומשפחות לקבלת פרטים ויצירת קשר .


    חודש אדר
    ניסן - סיוון
תרמו לנו !
מעיינות >> מהנעשה במעיינות >> יציאת מצרים עד מתן תורה
יציאת מצרים עד מתן תורה
 ניסן

ב"ה גם השנה זכינו לקיים את המחאה החברתית השקטה שלנו נגד "בין הזמנים". מה? עוזבים את התורה הקדושה, כולם בבת אחת, לחודש ימים? ב"ה במעיינות הלימודים התקיימו כסדרם גם בבין הזמנים ואפילו את ליל הסדר רוב התלמידים עשו בצפת, מתארחים אצל משפחות הקהילה ולחלק לא מבוטל מהם היה זה ליל הסדר הדתי השני בחייהם. אחרי אותו ליל סדר בלתי נשכח בבית היהודי בנפאל, הודו, תאילנד ושות'.

ימי עצמאותנו
 
לקראת הימים שבין יום הזיכרון, יום העצמאות, יום ירושלים הדפסנו חוברת ובה חליפת מכתבים בין משפחתנו (שמידלר) מהישוב איתמר שבשומרון לבין קרובי משפחה דואגים מבני ברק וניו יורק, שדרשו בתוקף שנעזוב את הישוב המסוכן באותה תקופה הרת אסון ופיגועים של תחילת האינתיפדה השניה. המכתבים מבררים באופן אמוני והלכתי את מצוות ישוב הארץ בזמן הזה, ההתיישבות ביו"ש בשעת סכנה, דעותיהם של גדולי הצדיקים בכל הדורות בעניינים אלו ועוד. הדבר גרם לדו שיח מתמשך ומרתק בנושאים אלו בין כותלי בית המדרש ולבירור אישי של כל תלמיד היכן הוא עומד ביחס לכל אותם רעיונות נשגבים. לרוב החברים היתה זו הפעם הראשונה בה הם נחשפו באופן עמוק לכיווני מחשבה אלו.
 
ארון קודש
 
בשעה טובה זכינו לארון קודש חדש שנבנה כולו מעשה ידי אומן ע"י אלמוג כהן, הלומד איתנו מדי בוקר. הארון בנוי מעץ טבעי יקר המציאות, "ארז הלבנון", אותו העץ ממנו נבנה בית המקדש. ארון הקודש גם בנוי בדוגמת בית המקדש. אתם מוזמנים לבוא, לראות, ולנשק בעצמכם.
 
שיפוץ בתי כנסת
 
אמנם הלימודים בבית המדרש ניתנים לתלמידים חינם אין כסף, אך החיים בצפת אינם זולים. התלמידים משלמים כ-400 ₪ עבור המגורים ו-600 ₪ בממוצע עבור האוכל. ההורים ברוב המקרים לא ממש שמחים לעזור, שכן עם איזה מקצוע הבן יצא מהלימודים בישיבה? רוב התלמידים מצויים בבעיה כלכלית לא פשוטה, הגורמת להם לחפש עבודות מזדמנות, הפוגעות בזמני הלימוד. לאחרונה קיבלנו תרומה מיוחדת מהחפץ בעילום שמו. אותו צדיק מעוניין לשפץ את כל בתי הכנסת והישיבות בעיר העתיקה. תלמידי מעיינות יבצעו את העבודה יום-יומיים בשבוע, בשעות אחה"צ וכך יוכלו ללמוד ביתר הזמן בשקט.
 
אומנות
 
צפת הקסומה מושכת אנשים קסומים ונראה שכל חבר במעיינות חייב שיהיה לו עיסוק אומנותי כלשהו. זמר, נגן, סופר, צייר, פסל, צורף וכו'. בחודשים האחרונים הצטרפו אומנים חדשים מחברי הקהילה, לאומנים המציגים ומפעילים את גלריית "סוד האותיות", בעיר העתיקה בצפת. האמנים המצטרפים הם ר' דורון טל ור' אורי דיקרמן, שמזה חודשים מעבירים שיעורים במעיינות בהתנדבות מלאה וכן הצורף אהוד פז. המכנה המשותף של כולם הוא הניסיון להעביר מסרים רוחניים עמוקים ואמונה, דרך האומנות. כך בעצם פועלת הגלריה כמרכז גדול להפצת יהדות דרך האומנות, לקבוצות תיירים מכל רחבי העולם. במקום הם פוגשים סופר סת"ם (דורון), צורף (אהוד), וציירים שונים בשעת עבודתם ומקבלים הסברים עמוקים על העבודות, מדרשים, סיפורי תנ"ך ורעיונות מתוך תורת הקבלה הצפתית. כך גם חברי מעיינות זוכים לפתח את כישרונותיהם הברוכים ולהביא לעולם האומנות היהודי דור חדש של אומנים מוכשרים.
 

שבועות
 
ב"ה, השנה תיקון ליל שבועות ותפילות החג היו מהגדולים ביותר שידעה קהילת מעיינות מאז הקמתה. סביב שולחן עמוס בכיבוד משובח, ישבו כ50 תלמידים, חברי קהילה ובוגרים שבאו במיוחד, ועסקו בתיקון בסגנון המיוחד שלנו, כל אחד בתורו קרא קטע. מידי פעם פרצו להם הניגונים והריקודים סביב השולחנות ובין ספר לספר נשמעו החידושים מפי החברים. את התיקון סיימנו בטבילה במקווה האר"י ובתפילת ותיקין המיוחדת בבית הכנסת אבוהב, בו קראו בספרי התורה של האר"י הקדוש ורבי יצחק אבוהב. בסיום התפילה, כמו בכל שבת, התקיים בבית המדרש קידוש רב משתתפים עם הרב שמואל אליהו ור' חיים שיטרית, הגבאי הניצחי של אבוהב, שלא פסק מלהתפעל איך הצלחנו ל"שכנז" את בית הכנסת, כדבריו. שכן את קריאת התורה קרא ר' יהונתן שומר בטעמים אשכנזים. החזנים אמנם היו ספרדים, (הרב שמואל אליהו שליט"א ונועם בוסקילה) אבל בסיוע מעיינות, חזרת הש"ץ הייתה שזורה אין סוף ניגונים אשכנזים, שהפכו לריקודים ספונטאניים סביב הבימה הגדולה.

משרדים: רחוב חת"ם סופר 50,ת.ד 4.3.4 העיר העתיקה, צפת. מיקוד 13204

  04-6924646     04-6924647    office@tsfat.org.il


סיורים בצפת  | בר מצווה  | תרמת  | תרומות ברשת
בנייה ועיצוב ע''י תרמת